[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]
BIOGRĀFIJA

„2003. gada nogale, svētdienas priekšpusdiena. Mēģinājums Limbažu 3. vidusskolā. Dziedātāji sadalīti divās daļās – Ivars ar vīru balsīm strādā skolas pirmā stāva mūzikas kabinetā, Mārīte ar meitenēm zālē trešajā stāvā. Nav jau nekāds noslēpums, ka nepacietīgākas un arī neatlaidīgākas savu nodomu īstenošanā ir sievietes. Tā nu vienu mirkli izdomājušas, ka pietiek dziedāt un gribas iet mājās. Dzirdot nemitīgo čīkstēšanu un lūgšanos šodien beigt dziedāšanu ātrāk, diriģentes sirds iežēlojas, un visām tiek atļauts doties pa mājām. Žigli meitenes izklīst, nosteidzas lejā pa kāpnēm, bet projām lielākā daļa nez kāpēc pēkšņi vairs neiet. Pie telpas, kur dzied vīrieši, sastājies kupls pulciņš mūsu dāmu un nepacietīgi knosās ap durvīm. Kad kāpnēs parādās Mārīte, visas metas pie viņas, atkal žēli čīkstēdamas, lai tak palīdz pierunāt vīriešus mest mieru dziedāšanai. Kāda jau bijusi iegājusi pie viņiem, pastāstījusi, ka nu var doties mājās, tomēr viņi dīvainā kārtā vēl arvien dzied. (Aiz durvīm labi saklausāmi tādi lēni, zemi un gaudeni dadi damm, dadi damm). Ivars bijis nepielūdzams un paziņojis, ka vēl esot šis tas jāizdzied. Meitenes sašutušas. Viņas taču netiek mājās – kādai vīrs, kādai dēls, citai brālis, bet vēl citai tēvs tur iekšā dzied un nav dabūjams prom! Arī Antra un Mārīte spiestas gaidīt, jo Ivars brauc kopā ar viņām. Atliek secināt: skrien kā vējš...” Kāpēc šis stāsts? Vienkārši iekrita tāda epizode prātā, un šobrīd lai tā kalpo par ilustrāciju pārdomām, cik bezgala ģimenisks kolektīvs, izrādās, ir „Doma”. Ne tikai tā, ka visi kopā jūtamies kā viena liela ģimene.

Jauktais koris „Doma” savu darbību uzsāka 2000. gada 24. oktobrī kā Limbažu skolotāju koris. Kopš šīs sezonas korī dzied 5 precēti pāri: Baiba un Aleksandrs Jasjukeviči, Vija un Kārli Kalviški, Margarita un Edmunds Slūkas, Ingrīda un Jānis Strēļi, Rūta un Vilnis Vosi. Pa šo darbības laiku uz kori ir izdevies atvilināt arī daudzus dziedātgribošus jauniešus - brāļus Arni un Uldi Kalviškus, Dāvidu un Kristiānu Zalānus,māsas Madaru un Kristīni Strēles, Miku Vosu, Gundegu Graudiņu, Undīni Ozoliņu u.c. , reizumis korim talkā steidz arī brāļi Miks un Toms Strožas.

Idejas aizsācējas bija Ramona Penka un Ilze Ungure, kuras ideju par skolotāju kora radīšanu bija guvušas kāda pieredzes apmaiņas braucienā. Sākotnēji koris darbojās pašu spēkiem, bet tad par diriģenti tika uzaicināta Māra Skride.

Otrās sezonas lielākais sasniegums bija iespēja piedalīties Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētkos Klaipēdā. Sezonas laikā bija arī koncerts Rīgas Latviešu biedrībā, kā arī piedalīšanās tradicionālajos dziesmu karos.

Trešājā sezonā koris lēma par nosaukuma izvēli, tādēļ notika demokrātiska nosaukuma meklēšana. Par labāko variantu atzina Jāņa „Doma”, kas arī kļuva par kora tagadējo nosaukumu. Bija koncerti gan Lielvārdē, gan Jumpravā. Notika nopietns darbs pie XXIII Vispārējo Dziesmu un Deju svētku repertuāra. Skatē koris sevi parādīja no labākās puses, iegūstot 2. pakāpes diplomu. 2003. gada martā bija brauciens uz Angliju, kur koris piedalījās O. Kalpaka dienās Straumēnos, kā arī sniedza koncertu Rovfantā. Šajā sezonā arī pirmo reizi augusta sakumā korim bija pirmā vasaras nometne Lādezerā.

Uzsākot jauno, ceturto, sezonu, kori skāra patīkami jaunumi. Ar 2003./2004. gada sezonu „Doma” kļuva par Limbažu kultūras nama jaukto kori. Par kormeistaru sāka strādāt Ivars Rebhūns, kuru labāk pazīst kā grupas „H2O” dalībnieku. Ar savu jauno kormeistaru koris iepazinās 17. novembrī, mēģinājumā pirms izbraukšanas uz koncertu Lādezerā. Šajā sezonā koris arī ķērās pie pirmā nopietnā projekta - atzīmējot dzejnieku Antona Austriņa un Viļa Plūdoņa jubilejas, kopā ar režisori Intu Kalniņu un Limbažu skolēnu teātri „Kriksis” tika sagatavots literāri muzikāls uzvedums „Saules grieži (Zemnieka gadalaiki)”. „Doma” piedalījās Barikāžu atcerei veltītājā koncertā „Ave Sol” koncertzālē.

2004./2005. gada sezonas lielākais notikums korim bija brauciens uz Adventes mūzikas festivālu Prāgā, kur ieguva bronzas diplomu. Sv. Pētera baznīcā Rīgā „Doma” piedalās Selgas Mences autorkoncertā. Šajā sezonā korim bija jauns koncertmeistars - Rūdolfs Bērtiņš.

2005./2006. gada sezona nāk ar "Domas" nopietnu gatavošanos svarīgam pasākumam, jo 8. novembrī koris svinēja 5 gadu jubileju. Pēc šī pasākuma, rokas nenolaižot, sākās gatavošanās koncerttūrei Austrijā nākamās sezonas sākumā.

Atļautās HTML komandas ā€”Ā»

© jauktais koris ā€žDomaā€
[an error occurred while processing this directive] Pamācības bilžu albuma lietoŔanā.